Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Windows İşletim Sistemi

YazarMesaj
ßy-Kuru
Site Sahibi
Site Sahibi
ßy-Kuru

Windows İşletim Sistemi Empty
MesajKonu: Windows İşletim Sistemi   Windows İşletim Sistemi Empty2008-03-16, 17:15

Windows, Microsoft firmasının ürettiği bir işletim sistemidir. Kullanışlı grafik arayüzler (pencereler) ve görsel iletiler yardımıyla programları çalıştırma, komut verme gibi işlemleri hem mouse (fare) hem de klavyeden veri girerek gerçekleştirebilme kolaylığı sağlayan bir işletim sistemidir. En büyük özelliklerinden biri, kolay öğrenilebilir oluşudur. Bu kolaylık Windows´a, bilgisayar pazarında en yaygın kullanılan işletim sistemi olmasını sağlamaktadır. Bu konuda en önemli rakibi ise Linux sistemidir.

Windows´un şu an farklı farklı sürümleri (versiyonları) yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunlar sırasıyla Win3.1, Win95, Windows NT, Win98, Windows ME (millenium edition), Win2000, Windows XP dir. 2006 yılında Longhorn adlı sürümünün piyasaya sunulması beklenmektedir.

Şimdi ise Windows işletim sisteminin kullanıcı açısından avantaj ve dezavantajlarını kısaca inceleyelim
http://www.sanal-forum.yoo7.com

Windows İşletim Sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows Explorer Hatalari, Onarmalari, Tool bar, Yeniden yukleme...